ԱԺ Հայաստան-Արաբական Միացյալ Էմիրություններ բարեկամական խմբի ղեկավար Ռուզաննա Մուրադյանը փետրվարի 4-ին հանդիպել է Հայաստանում ԱՄԷ-ի դեսպան Ջասեմ Մուհամմադ Ալ Կասիմիի հետ:
Ողջունելով հյուրին խորհրդարանում` տիկին Մուրադյանը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին այցի համար:
Հանդիպման ընթացքում երկուստեք կարեւորվել են միջխորհրդարանական կապերի ամրապնդումն ու փոխգործակցության ընդլայնումը, որոնց, ըստ զրուցակիցների, կարող է նպաստել նաեւ փոխայցերի ակտիվացումը: Մասնավորապես քննարկվել է երկու երկրների կին պատգամավորների հանդիպման եւ փորձի փոխանակման, գործարարների միջեւ համագործակցության հնարավորությունը, ինչպես նաեւ ԱՄԷ-ի խորհրդարանում բարեկամական խմբի ստեղծումը:
Ռուզաննա Մուրադյանը հավաստիացրել է, որ Հայաստան-ԱՄԷ բարեկամական խումբը պատրաստ է շարունակելու խորհրդարանական համագործակցությունը եւ տարբեր բնագավառներում հետեւելու ԱՄԷ-ի փորձին:
Դեսպան Ջասեմ Մուհամմադ Ալ Կասիմին, շնորհակալություն հայտնելով հյուրընկալության համար, կարեւորել է երկու երկրների կին խորհրդարանականների հանդիպումը` նշելով, որ իր երկրում կանանց ներգրավվածությունը տարբեր ոլորտներում զգալիորեն ավելացել է: Նա տեղեկացրել է, որ ԱՄԷ-ի խորհրդարանի ղեկավարը կին է:
Դեսպանը վստահություն է հայտնել, որ առաջիկայում կստեղծվի ԱՄԷ-Հայաստան բարեկամական խումբը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը կարեւորել են համագործակցությունն էլ ավելի ամրապնդելու եւ զարգացնելու, փոխայցերն ակտիվացնելու ու համատեղ քննարկումներ անցկացնելու հնարավորությունը:

4 февраля руководитель парламентской группы дружбы Армения – ОАЭ Р.Мурадян встретилась с послом ОАЭ в РА Джасемом Мухаммадом аль-Касеми.
Приветствуя гостя в парламенте, г-жа Мурадян поблагодарила посла за визит.
В ходе встречи обоюдно подчеркнута важность упрочения межпарламентских связей и расширения сотрудничества, которым, по мнению собеседников, может содействовать также активизация взаимных поездок. В частности, обсуждены возможности встреч и обмена опытом между депутатами-женщинами, сотрудничества бизнесменов двух стран, а также создания группы дружбы в парламенте ОАЭ.
Р.Мурадян заверила, что группа дружбы Армения – ОАЭ готова продолжать парламентское сотрудничество и перенимать опыт ОАЭ в различных сферах.
Посол Джасем Мухаммад аль-Касеми, поблагодарив за гостеприимство, подчеркнул важность встречи женщин-парламентариев двух стран, отметив, что в его стране вовлеченность женщин в разные сферы возросла. Он сообщил, что глава парламента ОАЭ – женщина.
Посол заверил, что вскоре будет сформирована группа дружбы ОАЭ – Армения.
В ходе встречи стороны подчеркнули важность еще большего укрепления и развития сотрудничества, активизации взаимных визитов и проведения совместных обсуждений.